مجید عسگری

رشته‌ها: تار، سه‌تار، بربط (عود)

دانش‌آموخته‌ی رشته‌ی موسیقی از دانشگاه سوره و هنرآموخته نزد  ناصر ایزدی و حمید سکوتی (سه‌تار)، کیوان ساکت، ارشد تهماسبی و حسین علیزاده  (تار) ، منصور نریمان و شهرام غلامی (عود).

وي مبانی آهنگسازی را نزد وارطان ساهاكيان و علیرضا مشایخی و رهبری ارکستر را نزد نادر مشایخی آموخت که به شناخت بیشترش با ساختار موسیقی کلاسیک و مدرن غربی انجامید.

او سالهاست که در معتبرترین مراکز آموزشی به پرورش هنرجویان موسیقی می پردازد. از دیگر فعالیت هایش پژوهش و واکاوی رديف موسيقي و تدریس مبانی نظری و تحلیل دستگاههای موسیقی ایرانی است.

او همچنین کتابی را با عنوان «تداوم تفکر» گردآوری کرده است که در سال ۱۳۸۸، با همکاری نشر چشمه به چاپ رسیده است. این کتاب نگرشی است بر نوگرایی در آثار و اندیشه های علیرضا مشایخی آهنگساز نواندیش ایرانی.

از آثار آهنگسازی وی آلبوم «بی فاصله» می‌باشد که در دست انتشار است. او تا كنون در اجرا و ضبط آثار موسيقایی متعددی شركت داشته و در کنسرت های بسیاری در داخل و خارج از کشور شرکت داشته است.

وی در سال 1390 ارکستر ملی تماشاگه‌راز را پایه گذاری کرد و آهنگسازی، سرپرستی و رهبری آن را بر عهده گرفت. این ارکستر تا به حال کنسرت هایی متعددی را اجرا نموده است.